Turist ile genç kızların Galata’daki sohbeti gündem oldu

İstanbul’u video çekip anlatarak gezen bir turist genç kızlarla sohbet etmeye başladı. Gülerek sohbet eden turist, “Ben sana Türkçe öğreteyim mi?” diyen genç kızın sözlerini tekrarladı. Genç kız ise şaşırarak “Türkçe biliyor musun?” diye cevapladı. Ardından genç kızlar İstanbul’un gezilmesi gereken tarihi bölgelerini anlatarak Taksim ve ve Sultanahmet’e gidip gitmediğini sordu. Bir diğer genç kız ise “Benziyoruz ama.” dedi. Ardından genç kız kardeşini ve annesini tanıttı. Turist genç kızın annesinin genç göründüğünü ifade ederek “sister” diye konuştu. Ardından turist vedalaşarak genç kızın “Selam söyle oradakilere” sözlerini Türkçe şekilde tekrarladı.

Turistin video kaydını konuşma esnasında sürdürdüğünü, genç kızların fark edip etmediği bilinmezken, turistin ayrıldıktan sonra neşeli konuşmaları nedeniyle genç kızlarla ilgili “Müslümanlar çok eşli mi bilmiyorum ama onları çok eşliliğe ikna edebilirdim.” ifadeleri kimileri tarafından eleştirildi. “Gerçek İstanbul” isimli bir video çeken ve dükkanları çekmeyi sürdüren turist, peşinden gelen genç kızı görünce durdu. Genç kıza “My wife” şeklinde espri yapması dikkat çekerken, genç kızın Instagram hesabını istemek için turistin yanına geldiği anlaşıldı.

Ardından bir genç kıza “Gerçek İstanbul’u arıyorum” diye soran turist, “Ne demek istiyorsun? Çünkü bu zaten gerçek İstanbul ve gerçek dünya.” yanıtını aldı.

Kimileri genç kızların neşeli sohbeti ve İngilizce konuşmaya çalışma çabalarındaki heyecanlarıyla ilgili olumsuz sözler söylerken, birçok kişi bu eleştirilerin haksız olduğuna dair pek çok yorum yaptı. Konuşma şeklinin sevecen ve normal olduğunu söyleyen yorumların yanı sıra “Kendi insanımızı kötülemek için neden çaba harcıyoruz” sözleri dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x