İmam olay anını anlattı: Bir şey diyeceğim dedi bıçağı geçirdi

Fatih Camisi imamı Galip Usta Usta’nın, 8 Ocak Pazartesi günü camide meydana gelen bıçaklı saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor.

Yoğun bakımda kaldığı iki günün ardından 10 Ocak’ta normal servise alınan Usta’nın sağlık durumunun günden güne iyiye gittiği belirtiliyor.

“HOCA ONU UYARDI’ DİYORLAR ÖYLE BİR ŞEY YOK”

Muhabirlere saldırının yaşandığı anı anlatan Usta, 8 Ocak’ta nöbetçi olduğunu, namazı kıldırdıktan sonra bir kişinin, “Ey Müslümanlar, gaflet içindesiniz.” şeklinde bir cümle kurduğunu aktardı.
Usta, bu cümleye cemaatten cevap verenler olduğunu ancak kendisinin hiç muhatap olmadığını belirterek, “‘Hoca onu uyardı’ diyorlar, öyle bir şey yok. Diyaloğum olmadı, sadece döndüm baktım. Güvenlik görevlileri gereğini yapmış, dışarı çıkarmış.” dedi.

“BİR ŞEY DİYECEĞİM DEDİ, BIÇAĞI GEÇİRDİ”

Namazdan sonra imam odasında dersi olduğunu dile getiren Usta, şöyle devam etti:
“Ders yaptık, abdest tazeledim. Yatsı da yakındı, üç öğrenciyle ders yapıyorduk. Biri dışarıda, ikisi içerideydi. Bir anda içeriye daldı bu adam. Direkt üzerime yürüdü. İçeriye girince ayağa kalktım, ‘Bir şey diyeceğim hoca.’ dedi. O arada bıçağı geçirdi. Ben göğsümde ağrı hissettim, yumruk zannettim. Koltuğa düştüm. Öğrencim ayağa kalktı. Boynumdan, göğsümden ve sırtımdan, üç yerden yara aldım. Ciddi bir yaraydı. ‘Yarım santim daha girse götürürdü’ diyorlar. Büyük bir şey atlattık. Caminin güvenlik görevlileri geldiler, yakaladılar. Görüntülerde var zaten. Çok kan kaybettim. Ambulansı bekledik. Allah bizi korudu.”

Halkın duası ve devlet büyüklerinin desteği, ilgisiyle her geçen gün daha iyi olduğunu kaydeden Usta, “İnşallah pazartesi günü taburcu olurum. Gayet iyiyim hamdolsun. Görev yerimi çok özledim. Allah nasip ederse severek yaptığımız bu görevi sonuna kadar götürme niyetindeyiz.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x