Google Mesajlar WhatsApp’a özendi! Yeni özellik yolda!

Google Mesajlar uygulamasının beta versiyonunda keşfedilen “edit_ui” ve “edit_history” adlı iki yeni kod, kullanıcılara mesajlarını düzenleme yeteneği kazandırabilir. Şirketin popüler mesajlaşma uygulamasında yapılan bu keşif, iMessage ve WhatsApp gibi platformlarda uzun süredir mevcut olan mesaj düzenleme özelliğinin Google Mesajlar’a gelebileceği söylentilerine neden oldu.

Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, “edit_ui” ve “edit_history” kodlarının varlığı, geliştiricilerin veya beta kullanıcılarının elde ettiği uygulama sürümünde önemli değişikliklerin kapıda olabileceğini gösteriyor. Bu kodlar, kullanıcıların gönderdikleri mesajları daha sonradan düzenlemelerine izin verecek bir arayüz ve düzenleme geçmişini takip etmelerine olanak tanıyacak gibi görünüyor.

Google Mesajlar WhatsApp’a özendi! Yeni özellik yolda!

Eğer bu özellikler resmi bir şekilde kullanıcılara sunulursa, Google Mesajlar kullanıcıları artık gönderdikleri mesajları hızlıca düzeltebilecek, yanlış anlamalara veya hatalara engel olabilecekler. Mesaj düzenleme özelliği, kullanıcıların iletişimini daha esnek ve hatasız hale getirecek, aynı zamanda yazım hataları gibi küçük problemleri düzeltmelerine imkan tanıyacaktır.

Google Mesajlar‘ın bu potansiyel güncellemesi, kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen bir dizi benzer girişimin parçası olabilir. Mesaj düzenleme özelliği, özellikle iş kullanıcıları ve yoğun iletişim kullanan bireyler için oldukça yararlı olabilir. Bu özellik, diğer popüler mesajlaşma uygulamalarında uzun süredir kullanıcıların beklediği bir özellik olduğundan, Google Mesajlar’ın bu alandaki rekabeti artırması kuvvetle muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x