Eşinin parkta öldürdüğü Gözde Karamus, cinayet sırasında annesiyle telefondaymış

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Serdar Karamus (30) tarafından parkta tabancayla sırtından ve başından vurularak öldürülen tekstil firması çalışanı Gözde Karamus’un (29) o sırada annesiyle telefonda konuştuğu öğrenildi.

Olay,  geçen akşam saat 18.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, boşanma aşamasında olan Gözde Karamus ile Serdar Karamus, parkta bir araya geldi. Taraflar arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüyüp kavgaya dönüştü. Bir süre sonra Serdar Karamus yanındaki tabanca ile kadını sırtından ve başından vurup, ardından aynı silahla kendini başından vurdu. Çevredeki vatandaşlar, durumu polis ve 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Gözde Karamus, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Serdar Karamus ise ağır yaralı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Serdar Karamus’un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.  

Kızının Serdar Karamus ile 3 yıldır evli olduğunu belirten Yüksel Madi, evli kaldıkları süre boyunca defalarca şiddet gören kızı Gözde’nin 3 ay önce Serdar Karamus’la ayrılmaya karar verip, yanlarında yaşamaya başladığını anlattı. Gözde’nin yaşadıklarını Serdar Karamus’un tehditleri nedeniyle uzun süre kendilerinden sakladığını ve şiddet gördüğünü sonradan öğrendiklerini ifade eden Madi, “Kızımı yaşadıklarını anlatmaması ve kendisinden ayrılmaması için bizleri öldürmekle tehdit etmiş. Kızım bize 3 ay önce ayrılmak istediğini söyledi. Biz eşiyle gayet güzel anlaşıyorlar sanıyorduk. Meğer işkence görüyormuş. Çaydanlıkla üzerine sıcak su damlatıyormuş. Bazen bağlayıp, ‘Git çalış, bundan sonra beni çalıştırmayacaksın’ diyerek dövüyormuş. Bize anlattığında kanımız dondu. Kızıma işkence ettiği için cehennem hayatı yaşattığı için ayrılmak istiyordu” ifadelerini kullandı.

Gözde’nin annesiyle parkta cep telefonuyla konuşurken öldürüldüğünü söyleyen Madi, “Kızım parkta annesiyle telefonda konuşurken öldürülmüş. Annesi resmen cinayet anını telefonda dinlemiş. Kızımı, evimizin önündeki parkta katletti. Böyle katliam, böyle vahşet mi olur? Seni istemeyeni niye öldürüyorsun? Böyle insanlara en büyük cezayı versinler” dedi. 

(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x