XRP, SEC ve JPMorgan İlişkisini Sorguluyor

Daha önce, SEC ve JPMorgan arasında Ripple ile ilgili her türlü iletişimin ifşa edilmesini isteyen Ashley Prosper, konu ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Geçen yıl SEC ve JPMorgan arasındaki iletişimin ifşa edilmesi için Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebinde bulunan XRP topluluk üyesi Ashley Prosper, XRP meraklılarını son gelişmeler hakkında bilgilendirdi. 

SEC, Belgeleri Vermeyi Ertelemişti

Prosper, yakın zamanda yaptığı bir Twitter paylaşımında, SEC’nin arama sonuçlarını aldığını ve şu anda belgeleri incelediğini söyledi. 

Bununla birlikte SEC, bu belgelerin gizli muamele gerektirdiğini belirtti. SEC’nin gizli ibareli kayıtları nedeniyle bu araştırmanın 60 gün kadar sürebileceği de aktarılan bilgiler arasında yer aldı. 

Prosper, devam eden Ripple davasının JPMorgan ve SEC arasındaki iletişim ile başladığına inandığı için FOIA talebinde bulunmuştu. Ancak SEC’nin belgeleri yayınlamasına yönelik çabalar olumlu sonuç vermedi. Prosper, Mart ayında XRP topluluğu üyelerine SEC’nin belgenin yayınlanmasını Mart ayı sonuna ertelediğini duyurmuştu. 

SEC’nin belgeleri vermeyi geciktirmesinin ardından Prosper, düzenleyiciye karşı işlem başlatmak için FOIA savunucularıyla temasa geçtiğini açıkladı. 

Konu ile ilgili yorum yapan Digital Asset Investor, JPMorgan e-postalarının Hinman belgelerinden daha fazla ses getirebileceğini söyledi. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*