Popüler Trader: Bu Altcoin Hayat Değiştiren Bir Fırsat!

Piyasada popüler olan bir kripto traderı, son zamanlardaki rallisine rağmen 1 doların altındaki bu altcoin projesinin hayat değiştirebilecek bir fırsat olduğunu iddia ediyor.

1 doların altındaki XRP, hayat değiştiren bir fırsat

XRP’nin 1 dolarlık fiyat noktasını geri kazanmaya yönelik son kampanyası, altcoin 29 Mart’ta 0,58 doların üzerine çıktığından beri ayıların sert muhalefetiyle karşılaştı. Bununla birlikte, önde gelen bir kripto traderı, XRP’nin 1 doların altındaki pozisyonunun yatırımcılar için hayat değiştiren bir fırsat olmaya devam ettiğini iddia ediyor. Egrag bu iddiayı bugün, daha geniş piyasada gözlemlenen düşüş eğiliminin ortasında XRP’nin fiyat hareketlerini analiz ederken ortaya attı.

Analist, son analizinde önde gelen bir ticaret platformu olan Luxalgo’nun sinyallerinden yararlanıyor. Egrag, Luxalgo tarafından XRP için mevcut değerinde sunulan bir alım sinyaline dikkat çekiyor. Ancak, sinyalin “güçlü alım” değil de “alım” olması durumunda, mevcut fiyattan düşme olasılığının bulunduğunu belirtiyor.

Egrag özellikle XRP’nin Fibonacci noktasını 0,382 dolardan yeniden test etmek üzere düşebileceğini ve bu noktanın 0,40 dolarlık bir fiyatta bulunduğunu ileri sürüyor. Ayrıca Stokastik Göreceli Güç Endeksinin (Stoch-RSI) düşüş sinyalleri verdiğini ve bunun da XRP’nin bir süre daha bir aralıkta işlem görebileceği anlamına gelebileceğini belirtiyor.

Egrag’a göre bu senaryo kesin değil ve bu gibi durumlarda daha net bir resim için Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesine ihtiyaç duyulacak. RSI’dan sinyaller alan Egrag, XRP’nin “Son Uyanma Hattı “nın üzerine çıktığında 0,60 dolar fiyat noktasını yakaladığını görmek için potansiyel olarak ivme kazanabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, deneyimli analist, varlığın üzerinde yükseldikten sonra Son Uyanma Çizgisine geri düşebileceğini kabul ediyor. Özellikle, çizginin üzerine çıktıktan sonra tekrar çizgiye düşmesi, çizginin yeni destek bölgesi olduğunu teyit edecek. Egrag bunun en iyi senaryo olacağına inanıyor.

Altcoin 0,50 doları geri kazanmaya çalışıyor

Kripto traderı Nuke Capital, Egrag ile aynı düşünceyi paylaşıyor. Yatırımcıların XRP satın alma korkularının üstesinden gelmeleri için bir eylem çağrısı yaptı. Ona göre, bu korku yalnızca XRP’nin yükselişini destekleyecek. Çıkış dökümlerinin çıkış pompalarına benzediğini, ancak varlığın bir sonraki yükseliş trendini destekleyebilecekleri için tersine olduğunu belirtti.

XRP, bugün ayılar tarafından yerinden edildikten sonra 0,50 doları geri almak için 0,4995 dolardan işlem görüyor. Varlık, Egrag’ın 0,48 ila 0,46 dolar arasındaki “güçlü destek kutusuna” düştü. Ancak, boğalar XRP’nin kutunun üzerine çıktığını gören şiddetli bir geri dönüş yaşadı. Varlık şu anda %5,88 düşüşte ve önceki günlerde elde ettiği kazançların bir kısmını geri verdi.

Egrag, kutunun dibine (0,46 dolar) bir düşüşün şaşırtıcı olmayacağını belirtiyor. Bununla birlikte, varlığın destek kutusunun altında birden fazla kez kapanmaya başlaması durumunda endişe duyacak. Bunların sadece altcoin fiyat hareketlerinin analizi olduğunu ve yatırım tavsiyesi olarak kullanılmaması gerektiğini belirtmek önemli.

Stuart Alderoty, SEC’i suçladı

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, şirketin Londra’daki genişleme planlarının altını çizdi. Alderoty, SEC Başkanı Gary Gensler’in son kongre duruşması hakkında yorum yaparken bugün bir tweet ile bunu duyurdu. Alderoty, Ripple ekibiyle birlikte Londra’da olduğu için Gensler’in duruşmasındaki tüm heyecanı kaçırdığını söyledi. Alderoty’ye göre, kendisi ve diğer ekip üyeleri Ripple’ın Birleşik Krallık’taki işini büyütmeye odaklanmış durumda. Ancak Alderoty, Ripple’ın Londra’daki işlerini nasıl büyütmeyi planladığına dair daha fazla bilgi paylaşmadı.

Bu arada Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu “beceriksiz” olduğu için eleştirmek için zaman ayırdı. Alderoty, “SEC’in havuzun bu tarafından ne kadar beceriksiz göründüğünü size anlatamam,” dedi.

Deaton reaksiyonu

Alderoty’nin son tweet’i, CryptoLaw’ın kurucusu ve XRP yanlısı avukat John Deaton da dahil olmak üzere XRP topluluğu üyelerinden tepkilere yol açtı. Ripple v. SEC davasında amicus curiae olarak binlerce XRP yatırımcısını temsil eden avukat şunları söyledi:

Eğer Birleşik Krallık’ta bir düzenleyici olsaydım, ABD’de yaşanan felaket karşısında ağzım sulanır ve kendi kendime ne büyük bir fırsat diye düşünürdüm.

Analist: Bu altcoin grafikleri yakın bir ralliye işaret ediyor

Son analizler, XRP’nin son büyük rallisinin ikinci dalgasına hazır olabileceğini gösteriyor. Devam eden konsolidasyona rağmen Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, geçtiğimiz ay %37’lik etkileyici bir artışla kripto piyasasında en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. Ancak bu konsolidasyon son zamanlarda yükseliş eğilimini azalttı.

XRP’yi çevreleyen düşüş raporları bu eğilimi daha da şiddetlendirdi. Ancak, tanınmış bir kripto analisti olan JD, yatırımcılara bu raporları görmezden gelmelerini tavsiye ediyor. Analist bunun yerine, XRP’nin önemli bir kırılmanın eşiğinde olabileceğini öne sürüyor.

Bununla birlikte JD, son tahminini doğrulamak için XRP’nin haftalık kapanışını değerlendirme ihtiyacını kabul ediyor. Bu bağlamda, “İnsanları rekt (çökertmek) etmekten başka bir işe yaramayan alakasız haberleri dinlemeyi bırakın ve TA’ya dikkat edin” dedi. Özellikle, Ripple’ın XRP’yi Likidite Merkezi çözümünden hariç tutması nedeniyle son zamanlarda düşüş eğilimleri arttı.

Altcoin simetrik üçgene sıkıştı

Kripto analisti Albert Brown, XRP için teknik bir değerlendirme yapıyor. Özellikle, XRP şu anda günlük grafikte simetrik bir üçgen içinde sıkışmış durumda. Bu formasyon, varlığın 29 Mart’ta on ayın en yüksek seviyesi olan 0,58 dolara yükselmesinin ardından oluştu. Simetrik üçgen, bir varlığın fiyatı üçgen bir şekil içinde hareket ettiğinde, üst ve alt trend çizgilerinin eşit bir açıyla bir araya gelmesiyle oluşan teknik bir grafik modelidir.

Formasyon her iki yönde de bir kırılmanın gerçekleşebileceğini gösterir. Ancak, varlıklar genellikle üçgeni oluşturmadan önce içinde bulundukları önceki trende doğru kırılır. Örneğin, varlık üçgeni oluşturmadan önce yükseliş trendindeyse, kırılmanın yukarı yönde gerçekleşme olasılığı daha yüksek olabilir.

XRP’nin mevcut simetrik üçgeni oluşturmadan önceki rallisi göz önüne alındığında, analistler yukarı yönlü bir kırılma konusunda daha iyimser. Buna ek olarak, Ripple v. SEC davasındaki son olumlu gelişme bu güveni daha da artırdı. Özellikle, son Kongre duruşması sırasında SEC Başkanı Gary Gensler, XRP’yi bir menkul kıymet olarak etiketlemekten kaçındı.

Ancak, bunların yalnızca varlığın fiyatına ilişkin analizler olduğunu ve yatırım tavsiyesi olarak kullanılmaması gerektiğini belirtmek önemlidir. Kısa vadede XRP, 0,5436 dolarlık kritik direnci kırabilirse devreye girebilecek olan 0,55 dolar fiyatını hedefliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*