Pahalılık pazara yansıdı, vatandaş “2023’te Erdoğan kazanırsa anamız ağlar” dedi

Seçimlerle ilgili yapılan sokak röportajına pahalılık gündemi yansıdı. Medyali TV isimli Youtube kanalının Kırklareli’de pazarda yaptığı röportajda bir vatandaş pahalılıktan şikayet ederek, “2023’te Erdoğan kazansın, inan ki anamız ağlar.” ifadelerini kullandı.

Seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söyleyen vatandaş, “Pahalılık almış başını gidiyor. Durduran var mı? İnsanlar kahvaltı almaz hale gelmiş. 20 seneidir yapmayan hükümet şimdi nasıl yapacak? 7500 lira yapıyor emekliye, peşinden zamları bastırıyor. Baştakiler alıyor 60-70 lira, gerisi alıyor 5 lira 10 lira. Efendim ‘Aç yok’, nasıl yok? İnsanlar ekmek topluyor çöpten” şeklinde konuştu.

Ekonomiden yakınan vatandaş “2023’te Tayyip Erdoğan kazansın, inan ki anamız ağlar. Ben bu adamı 35-40 senedir tanıyorum, Kasımpaşa’da ablamın orda oturuyordu.” ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise karşı çıkarak “Ben Rizeliyim, daha kim olabilir ki? Recep Tayip Erdoğan davası değil, memleket davam var.” dedi. Ekonomiden yakınan vatandaş ise “20 senedir satmış, bundan sonra düzeltecek mi, inancın var m?” sorusunu yöneltti. AKP’li vatandaş “Sen olanları görmüyorsan, nankörkük yapıyorsun. Ben otobüsçüyüm, Türkiye’nin yüzde 70’ini geziyorum, her taraf güllük gülistanlık olmuş.” şeklinde konuştu. Vatandaş ise “Sana göre öyle. Bin kişiye soralım, kaç kişi diyecek güllük gülistanlık” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir