Fatih Altaylı’dan Atatürk’e ‘Benzeyen’ İnsanlara Sert Eleştiri: Alayı Şerefsiz!

Son zamanlarda sosyal medya Atatürk’e benzeyen insanlarla doldu taştı desek yeridir. Canlı yayın açarak 500 bin TL söyleyen isimden tutun da bir etkinliğe katılıp insanları selamlayana çeşit çeşit Atatürk benzeri görmeye başladık. Vatandaşlar bu duruma isyan ederken gazeteci Fatih Altaylı’dan da sert bir eleştiri geldi.

Detaylar…

Son zamanlarda “Atatürk’e benzeyen adam” furyası aldı başını gitti.

İlk olarak Göksel Kaya’nın başlattığı ‘Atatürk’e benzeyen adam’ furyası son günlerde öyle bir yayıldı ki Atatürk’e benzeyen benzemeyen birçok isim görmeye başladık. 

Öyle ki Atatürk’e benzerliğiyle canlı yayın açan bir adam, izleyenlerden 500 bin TL topladı geçtiğimiz günlerde.

Son olarak Atatürk’e benzeyen bir kişi, Muğla’daki bir etkinliğe Mareşal kıyafetiyle katılarak halkı selamladı.

Gazeteci Zafer Şahin’in paylaştığı videoda arkada gençlik marşı çalarken salona giren kişinin Mareşal kıyafeti giydiği ve Atatürk gibi dolaştığı görüldü.

Gazeteci Fatih Altaylı da yayınladığı bir videoda Atatürk’e benzerliğini kullanan insanları “alayı şerefsiz” diyerek eleştirdi.

Özellikle bir etkinliğe katılarak vatandaşları selamlayan bir kişi olduğuna dikkat çekilince Altaylı, ‘Alayı şerefsiz. Daha azı ağzımdan çıkmıyor bunlar için’ diyerek tepki gösterdi.

“Bu artık tamamen bir maymunluğa dönüşmüş durumda.”

Yurtdışında da bunun benzerlerinin olduğunu belirten Altaylı, ‘Veremli dönerci ne kadar Atatürk’e hakaret ediyorsa, ötekinin yaptığı da farklı bir açıdan olmak üzere aynı oranda ayıp’ ifadelerini kullandı.

“Giymişler Atatürk’ün subay üniformasını eşek oğlu eşekler (…) Ben orada olsaydım bir tane patlatırdım!”

‘Bir oyunda, tiyatroda olsa neyse’ ifadelerini kullanana Fatih Altaylı, restorana gidip yemek yiyen insanları selamlayan şahsı sert sözlerle eleştirdi. 

‘Ben orada yemek yiyor olsaydım, önce üzerindeki şerefli üniformayı çıkartır, bir tane patlatırdım. Böyle bir şey mi olur ya? Bunu hangi anne baba doğurmuş ya?’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x