Erdoğan’ın hedef aldığı CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’den yeni açıklama: ‘İncinen incinsin!’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin yaptığı açıklamada CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin‘i hedef aldı.

“Hanımefendi konuşuyor; öyle senin konuştuğun gibi değil” diyen Erdoğan, “Hatay milletvekiliymiş. Biz sadece Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük” ifadelerini kullandı.

“ÖYLE SENİN KONUŞTUĞUN GİBİ DEĞİL…”

Erdoğan şöyle konuştu:

“Parlamentoda ana muhalefetin bazı temsilcilerinin garip garip konuşmalarını dinliyorum. Bu zavallılar daha bizim ilk gün bakan arkadaşlarım deprem bölgelerindeydi, bürokratlarımız, teknokratlarımız bölgedeydi. Ben de ikinci gün deprem bölgesine ulaştım. Bir turu böyle tamamladıktan sonra ikinci turda Devlet Bey ile buraları dolaştık. Sayın Destici ile dolaştık. Biz yaralıyız, dertliyiz. Hanımefendi konuşuyor; öyle senin konuştuğun gibi değil. Hatay milletvekiliymiş. Biz sadece Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük.”

‘BİZ DERTLİYİZ, BİZİM DERDİMİZ VAR, AMA BUNLARIN YOK’

“Depremzede bir vatandaşla görüştüğümde telefonda şöyle söyledi: ‘Cumhurbaşkanım bizim hiçbir sıkıntımız yok. Her şey yok. Ben çadırda kalıyorum. Çadırda kalmama rağmen halimden memnunum. Konteyner gelirse daha iyi olurum. Ama şikayetçi değilim.’ İşte bu da milletin evladı. Bir ona bakıyorum bir de Meclis’e milletvekili olarak gelmiş hanıma bakıyorum. Biz dertliyiz, bizim derdimiz var. Ama bunların yok. Bugün İskenderun’da enkazlar olduğu gibi Hatay’ın diğer ilçelerinde hele hele Antakya’da enkazın en büyüğü var. Belki bundan da haberi yok. Çünkü gittiği yerler belledir.”

ŞAHİN’DEN YANIT: İNCİNEN İNCİNSİN!

Son olarak CHP Hatay Milletvekili Şahin’den, Erdoğan’ın sözlerine yanıt geldi. Kişisel Twitter hesabından art arda açıklamalarda bulunan Şahin, “Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanının sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin!” dedi.

Şahin, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Ben Türkiye’nin vekiliyim. İskenderun’da depreme yakalandığım için ilk günler oradaydım. Nefes veren milletin sesi olup, milletin Meclis’inde yaşadıklarımızı anlattım. Gelmediniz demiyorum, ‘tedbir almadınız, kurtarma yapmadınız, üç gün arama kurtarma ekipleri gelmedi, geldiğinde de malzeme eksikti, insanları ölüme terk ettiniz’ diyorum!

Günlerce uğranmayan göçükler oldu, hala da var. Şimdi de ’33. gündeyiz barınma sorununu hala çözmediniz’ diyorum. Bir kez daha çağrımızı yineleyip halkımızın eksiklerinin giderilmesini istiyorum.

Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanı’nın sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin! Bunlarla uğraşacak zamanım yok. Kim doğru kim yanlış takdir halkımızındır.”

SUZAN ŞAHİN MECLİS’TE NE DEMİŞTİ?

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlere Hatay’ın İskenderun ilçesindeki evinde yakalandığını belirterek dikkat çeken bir konuşma yapmıştı.

Şahin depreme evinde yakalandığını belirterek “Hatay’a zamanında gelmediniz, Hatay’ı ölüme terk ettiniz, Hatay’a kefen bile vermediniz, 40’lı 40’lı kıyafetleriyle battaniyelere, bazıları da sarılı olmayan bacaklarıyla gömüldüler, bazıları gömülemedi bile, uzun günler sıra beklediler. Hataylılara ilk gün bir bardak su dahi vermediniz; insanları enkaz altında, yakınları enkaz altında, başlarında kederleriyle bıraktınız; ailemiz, yakınlarımız, sevdiklerimiz gitti. Siz gönüllü gelenlere AFAD yeleği giydirdiniz, siz gönüllü gelenlere asker kıyafeti giydirdiniz. Onları korumak mıydı maksadınız, acziyetinizi kapatmak mı?” demişti.

Şahin’in konuşması sırasında oturumu yöneten HDP’li Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdurmuş’un “Bugün sizi dinleyeceğiz” demesi dikkat çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir