Erdoğan’dan ‘Türkiye ekonomi modeli ile devam’ mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomi modelinin seçimden sonra da devam edeceğine işaret etti.

Dün akşam TRT’de katıldığı programda konuşan Erdoğan, enflasyonun şu anda yüksek olduğunu belirterek, “Ama çok daha yüksekti, buralara kadar indi ve daha da inecek. Çünkü bizim için önemli olan düşük faiz, yüksek enflasyon değil. Düşük faizle yüksek yatırım. Bunu başarmamız lazım” dedi.

Erdoğan, yatırım, istihdam, üretim, cari fazlaya dayalı büyüme başlıklarına odaklandıklarını belirterek, “Bunu da inşallah 14 Mayıs’tan sonraki süreçte başarılı bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Türkiye modeli ekonomiden geri dönüş yok diyorsunuz değil mi?” sorusuna Erdoğan, “Dünyada herkes kendine göre bir modelinden bahsediyor. Biz de ‘Türkiye Modeli’ diyoruz. Türkiye Modeli’yle biz de dünyada örnek olacağız. Bunu görecekler” cevabını verdi.

Erdoğan, faizin düşürülmesine yönelik eleştirilere ise “Faizi düşüreceğiz ve düşürdük. Ne oldu? Battık mı? Dünyada hâlâ herkes faizi yükseltiyor. Biz faizi düşürdük, düşürüyoruz” dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİNDE YER ALMAMIŞTI

Aralık 2021’de ilan edilen ve enflasyonda 24 yılın zirvesini getiren Türkiye Ekonomi Modeli, AKP’nin geçen hafta açıkladığı seçim beyannamesinde yer almamıştı.

“Yeni ekonomi ekibi” vurgusuna beyannamede yer verilirken, politikaların güncelleneceği belirtilmişti. (REUTERS-SÖZCÜ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir