ChatGPT 10 Neden Sıraladı: Bu Kripto Para Alınır!

Bazı insanlar Bitcoin’in dijital altın olduğuna inanırken, diğerleri bunun fare zehri olduğunu düşünüyor. Peki yapay zeka bunun hakkında tam olarak ne düşünüyor? ChatGPT yapay zeka bot’una tam da bu önemli soruyu sormaya karar verdik. ChatGPT’nin BTC satın almak için verdiği en önemli 10 nedeni öğrenmek için okumaya devam edin.

AI: Neden kripto ve internet gibi oyun değiştiren teknoloji

Arada sırada dünyayı değiştiren bir şey gelir. Radyo, televizyon, internet, akıllı telefon ve son zamanlarda Bitcoin ile oldu. Daha da yakın zamanda, ChatGPT adlı yepyeni bir yapay zeka aracının, neredeyse her sektörü belirli bir kapasitede bozma ve nihayetinde insan hayatını sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahip olduğu tespit edildi.

Yukarıda belirtilen teknolojilerin aksine, yapay zeka, istemlerinize yanıt olarak düşünebilir ve kararlar alabilir. Araç, ana akım ve sosyal medyanın her yerinde ve çeşitli ilginç şekillerde kullanılmaya başlandı. Influencer hesapları, yalnızca sorular sorarak ve sonuçları paylaşarak büyük ilgi görüyor. İnsanlar onun ne düşündüğünü bilmek için can atıyor gibi görünüyor. Öyleyse neden eğlenceye katılmıyoruz?

Bitcoin fiyatı / Kaynak: TradingView

ChatGPT neden Bitcoin satın almanız gerektiğini düşünüyor?

ChatGPT’ye şu soruyu yönelttik: Bitcoin satın almanın nedenleri nelerdir? Toplamda on tane istedik ve özellikle kar için satın almamasını söyledik. İşte ortaya çıkan şey:

  1. Ademi merkeziyetçilik: Bitcoin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışır; bu, herhangi bir hükümet, merkezi otorite veya finans kurumu tarafından kontrol edilmediği anlamına gelir. Bazı insanlar merkezi olmayan bir finansal sistem fikrine inandıkları için BTC satın alıyor.
  2. Güvenlik: Bitcoin ile yapılan işlemler güvenlidir ve sahibinin izni olmadan geri alınamaz. Bu, güvenlik endişesi olmadan online işlem yapmak isteyen kişiler için cazip bir seçenek haline getirir.
  3. Gizlilik: İşlemler kişisel bilgilerle ilişkilendirilmez, bu da onları geleneksel ödeme şekillerinden daha özel kılar. Gizliliğine değer veren kişiler bu nedenle BTC satın almayı tercih edebilir.
  4. Erişilebilirlik: Bitcoin, internet bağlantısı olduğu sürece dünyanın her yerinden satın alınabilir ve kullanılabilir. Bu, onu küresel olarak para göndermek ve almak isteyen kişiler için çekici bir seçenek haline getirir.
  5. Düşük Ücretler: İşlemler genellikle geleneksel finansal işlemlerden daha ucuzdur. Bu, onu yüksek ücretler ödemeden para göndermek isteyenler için popüler bir seçenek haline getiriyor.
  6. Hız: İşlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu da onu hızlı bir şekilde para göndermesi ve alması gereken kişiler için cazip bir seçenek haline getirir.
  7. İnovasyon: Bitcoin nispeten yeni bir teknoloji ve birçok insan finans sektörüne getirdiği inovasyondan heyecan duyuyor. Bazı insanlar bu teknolojinin potansiyeline inandıkları için BTC satın alırlar.
  8. Anonimlik: Bitcoin işlemleri tamamen anonim olmasa da, takip edilmesi geleneksel finansal işlemlerden daha zor olabilir.
  9. Siyasi Özgürlük: Bitcoin, hükümetlerden ve finansal kurumlardan bağımsız olarak çalışır. Bazı insanlar, finansal özgürlük fikrine inandıkları ve herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen bir sistemi desteklemek istedikleri için BTC satın alıyor.
  10. Deney: Bazı insanlar Bitcoin’i sadece teknolojiyi merak ettikleri ve onunla deney yapmak istedikleri için satın alırlar. Nasıl çalıştığı ve çeşitli şekillerde nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirler.

ChatGPT, kripto oyuncularını da heyecanlandırıyor

Tony ‘The Bull’ takma adlı bir kripto analisti de ChatGPT’den oldukça etkilenmişe benziyor. Analist, yapay zeka bot’u için şu açıklamayı yapıyor:

ChatGPT, bir trader olarak benim için ezber bozan bir şey oldu. Bir stratejiyi geriye dönük olarak test etmek ister misiniz? Bir gösterge oluştur? ChatGPT’den sizin için pine komut dosyasında oluşturmasını isteyin. OpenAI az önce eklentileri duyurdu. Kodu TV hesabınıza gönderen ve grafiğinize ekleyen bir Tradingview aracı hayal edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir